Kolbuszowa: Żołnierzom Niezłomnym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kolbuszowej wczoraj (28.02) zainaugurował 'wieczór filmowy w hołdzie niezłomnym bohaterom'.
Na sali kinowej Miejskiego Domu Kultury o godzinie 17 wyświetlone zostały filmy 'Zapora' i 'Historia Roja', które poświecone były legendarnym Żołnierzom Wyklętym: Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi pseudonim 'Rój' i Hieronimowi Dekutowskiemu pseudonim 'Zapora'. Następnie z prelekcją wystąpił kolbuszowski historyk i regionalista Karol Wesołowski. Odbyła się też prezentacja zbiorów archiwum rodziny Wesołowskich.
Dziś (01,03) w Kolbuszowej nie zaplanowano oficjalnych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kolbuszowej. Około godziny 14 Narodowcy złożą kwiaty i pomodlą się przy symbolicznym grobie Żołnierza Wyklętego majora Józefa Batorego, a następnie wyjadą na Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Natomiast jutro (02.03) o godzinie 16 w Zespole Szkół numer 1 w Kolbuszowej prelekcję dla młodzieży poświęconą Żołnierzom Wyklętym zorganizuje rzeszowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia 'Civitas Christiana' z Rzeszowa.
Paweł Galek