Kolbuszowa: Zatrzymanie oszusta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 27-letniego oszusta. Mężczyzna wypożyczył maszyny budowlane wartości blisko 30 tys. złotych z jednej z firm z powiatu kolbuszowskiego, ale jak się okazało wcale nie zamierzał ich oddawać. Maszyny miały być sprzedane po atrakcyjnej cenie.
Mężczyzna, okazując dowód osobisty wypożyczył z firmy dwie maszyny o wartości około 30 tys. złotych. Maszyny załadował na wynajęty samochód i odjechał. Właściciele zaczęli się niepokoić po tym, jak maszyny nie zostały zwrócone w ustalonym terminie.
Pojechali pod podany przez mężczyznę adres. Zapytany o miejsce przechowywania pożyczonych maszyn mężczyzna nie potrafił udzielić informacji. Właścicielka zgłosiła sprawę Policji.
Policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego maszyny pożyczył na zlecenie innego mężczyzny. Za wykonanie tego zlecenia otrzymał kilkaset złotych.
27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu jarosławskiego przyznał się do oszustwa. Pracujący nad tą sprawą policjanci odzyskali obydwie maszyny. W sprawie trwają dalsze czynności.
(podkarpacka.policja.gov.pl)