Kolbuszowa: Wieczornica Patriotyczna.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W środę (11.11) w kościele pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej odbędzie się Wieczornica Patriotyczna. Młodzi ludzie z miejscowego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży chcą w ten sposób uczcić dziewięćdziesiątą siódmą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wzbudzić pamięć o poległych.
Wieczornicę o godzinie 18 rozpocznie Eucharystia. Następnie zaprezentowany zostanie montaż słowno-muzyczny zatytułowany 'Polsko Ty zawsze wiernych miałaś synów', podczas którego nie zabraknie wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i recytowania wierszy, które odegrały ważną rolę w tworzeniu i funkcjonowaniu tożsamości narodowej. Będzie to także wspaniała okazja do krótkiej lekcji historii Polski.
– Wieczornica ma także na celu przypomnienie bohaterów, którzy oddając własne życie za wolność narodu zostawili nam prawdziwe świadectwo miłości do Ojczyzny. Chcemy w ten sposób kultywować postawę patriotyzmu, która powinna być istotnym elementem życia społecznego i narodowego. – podkreśla prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej Monika Korzępa.
(pg)