Kolbuszowa: W poniedziałek rusza remont mostu na Nilu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie potwierdził informację o modernizacji mostu na rzece Nil w Kolbuszowej. Roboty ruszą w ten poniedziałek (07.06).
Remont będzie odbywał się przy całkowitym zamknięciu przeprawy – zarówno dla ruchu kołowego jak i pieszego. Ten stan potrwa 3-4 miesiące. Mimo zamknięcia przeprawy, piesi mają możliwość przejścia przez Nil kładką zlokalizowaną przy Parku Jordanowskim. Z kolei kierowcy pojazdów osobowych jadący drogą krajową nr 9 i chcący dojechać do centrum miasta, będę musieli kierować się na rondo przy ul. Tarnobrzeskiej w Kolbuszowej Dolnej, dalej na most i rondo przy ul. Mieleckiej, gdzie zjadą na ul. Narutowicza i dalej na Rynek.
Z kolei kierowcy samochodów ciężarowych, chcący dostać się do drogi wojewódzkiej prowadzącej do Sędziszowa Małopolskiego, będą musieli kierować się do Kupna, gdzie zjadą z drogi krajowej nr 9 na drogę powiatową biegnącą przez wieś. Następnie przejadą przez Bukowiec i dojadą do drogi wojewódzkiej prowadzącej do Sędziszowa. Taka sama trasa objazdu będzie obowiązywać dla kierowców podróżujących w przeciwnym kierunku.
(Paweł Galek)