Kolbuszowa: W drodze na krzyż

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W sobotę (08.04) o godzinie 19 w Kolegiacie Kolbuszowskiej pod wezwaniem Wszystkich Świętych, tuż po wieczornej mszy świętej, odbędzie się koncert z recytacjami pod tytułem 'W drodze na krzyż i do zmartwychwstania'. Przedsięwzięcie to ma pomóc w przeżywaniu tajemnicy Wielkiego Tygodnia.
Wystąpi między innymi Chór Młody Duch z Górna, któremu towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Karoliny i Dariusza Kosaków. Zobaczymy również sopranistkę Katarzynę Liszcz-Starzec, której akompaniować na pianinie będzie Aneta Czach. W programie koncertu jest także występ kapeli ludowej Widelanie oraz Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Ponadto na organach zagrają Tomasz Blicharz i Stanisław Frankiewicz.
Natomiast zaśpiewają uczestnicy Scholii Młodzieżowej Parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych oraz soliści Studia Wokalnego Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Wystąpi również Grupa Teatralna z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego, która recytować będzie wiersze Ryszarda Szilera. Wstęp jest wolny.
Paweł Galek