Kolbuszowa: Ratownicy medyczni zdali egzamin na medal

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego mogą czuć się bezpiecznie. Obydwie grupy z pogotowia ratunkowego Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, które brały udział w akcji ratowniczej pozorowanego wypadku autobusu, spisały się bardzo dobrze. To wynik oceny przeprowadzonej przez lek. med. Monikę Gołębiowską, lekarz specjalistę medycyny ratunkowej, a zarazem kierownik Działu Pomocy Doraźnej w kolbuszowskim szpitalu.
Ćwiczenia, w których uczestniczyli: załoga pogotowia ratunkowego, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy, przeprowadzono w 3 kwietnia tego roku przy Zespole Szkół nr 2 w Kolbuszowej. Zadaniem służb było zabezpieczenie i pomoc poszkodowanym w pozorowanym wypadku autobusu szkolnego wiozącego 20 uczniów szkoły podstawowej, który uderzył w stację trafo.
Zachowania służb ratowniczych pilnie śledziły kamery. Następnie, na podstawie nagrań, analizowane były reakcje i decyzje poszczególnych osób biorących w akcji oraz oceniany był sposób organizacji i podstawy zakwalifikowania poszkodowanych do odpowiednich grup. Jak z tymi zadaniami poradzili sobie ratownicy? –
Obydwie grupy z pogotowia ratunkowego, które wzięły udział w akcji, spisały się na medal – twierdzi Monika Gołębiowska.– 'Poszkodowani' zostali przez ratowników zakwalifikowani prawidłowo, organizacja działań również była bardzo dobra – uważa.
(Paweł Galek)