Kolbuszowa: Prezent dla strażaków

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Specjalistyczny sprzęt ratowniczy otrzymała od władz starostwa jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej. Była to pilarka do cięcia metalu i drewna, stabilizator oraz spornik. Urządzenia udało się zakupić dzięki wsparciu powiatu i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Sprzęt uroczyście wręczono na powiatowych obchodach Dnia Strażaka w miniony czwartek (15.05). – Widzimy, że dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu i za to wam bardzo gorąco dziękujmy. W dowód tego staramy się, na ile możemy, pozyskiwać środki dla was, abyście mogli nieść pomoc mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego, używając profesjonalnego sprzętu – mówił na czwartkowej uroczystości starosta Józef Kardyś, zwracając się do zebranych strażaków.
Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej starszy brygadier Florian Pelczar zaznaczył, że codzienna służba strażaków to ratowanie życia, zdrowia oraz ludzkiego mienia i gotowość niesienia pomocy, bez zważania na własne korzyści i potrzeby. Docenił ich trud oraz poświęcenie na rzecz drugiego człowieka. Poinformował również, że w 2013 roku kolbuszowscy strażacy wyjeżdżali do różnego rodzaju zdarzeń, do których dochodziło na terenie powiatu kolbuszowskiego, 736 razy, z czego 154 stanowiły pożary.
pg