Kolbuszowa: Festyn pod Sokołem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W niedzielę (17.08) Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na 'Festyn pod Sokołem”. Impreza będzie połączona z oficjalnym zakończeniem rewitalizacji siedziby MDK.
Spotkanie o godzinie 15 rozpocznie msza św. w Kolegiacie Kolbuszowskiej w intencji budowniczych budynku, w którym obecnie mieści się MDK, oraz animatorów kultury w Kolbuszowej. Po nabożeństwie odbędzie się uroczysty przemarsz w towarzystwie pojazdów zabytkowych. Na godzinę 16.30 zaplanowano odsłonięcie tablicy upamiętniającej budowniczych budynku Domu Kultury z 1908 roku.
Pół godziny później rozpocznie się część biesiadna. W programie m.in. zabawa ogrodowa w rytm muzyki z czasów galicyjskich, koncert orkiestr dętych, recital wokalny w repertuarze międzywojennym. Widzowie będą mogli również zapoznać się z muzyką czasów swingu. Zabawę zwieńczy występ autorski wykonawców, łączących różne style muzyczne. Imprezie towarzyszyć będzie promocja publikacji wydawnictwa MDK, która zawiera opisy instytucji mieszczących się w domu kultury na przestrzeni ostatniego wieku.
Szczegóły dotyczące imprezy są na plakacie, który jest na naszej stronie internetowej.
pg