Kolbuszowa: Dziś Święto Niepodległości.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mieszkańcy Kolbuszowej kontynuują dwudniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości.
O godzinie 8.00 w Kolbuszowej zabrzmiał capstrzyk w wykonaniu Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury. Dwie godziny później na cmentarzu parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych odmówiono modlitwę i złożono kwiaty na grobach bohaterów. Po mszy w Kolegiacie Kolbuszowskiej nastąpił przemarsz na rynek, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym walczącym o wolność ojczyzny. Uroczystości zakończy posadzenie Dębu Wolności.
O godzinie 15 w Liceum Ogólnokształcącym  zorganizowany zostanie bal dla dzieci, a na nim między innymi:  pokaz wojów w wykonaniu drużyny Grodu Horodna, a także pasowanie na rycerzy, wręczenie koron dla księżniczek i tort.
Z okazji święta narodowego odbędzie się również Kolbuszowski Marsz Nordic Walking. Start o godzinie 14 sprzed budynku starostwa. Trasa marszu to ulice 11 listopada i Piłsudskiego, a meta na stadionie.
Uczestnicy marszu proszeni są o włożenie strojów w barwach narodowych.
Inną imprezą sportową z okazji święta 11 listopada jest Wojewódzki Turniej Rodzinny w Piłce Siatkowej. Gościem specjalnym zawodów, które będą się odbywać do godziny 15.30 w hali sportowej przy kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym, są gwiazdy Asseco Resovia Rzeszów.