Kolbuszowa: Akcja dla Hubercika .

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś (19.10) w godzinach od 12 do 18 na hali sportowo-widowiskowej Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej odbędzie się akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych dla trzyletniego Huberta Posłusznego.
Chłopiec cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jedyną szansą na jego wyzdrowienie jest pomoc w znalezieniu jego bliźniaka genetycznego. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 mililitrów krwi. Rejestracja jest bezpłatna.
Hubercik jest wesołym i rezolutnym chłopczykiem. W kwietniu tego roku trafił na szpitalny oddział hematologiczny, gdzie jego rodzice usłyszeli diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Natychmiast poddano go leczeniu chemioterapią.
Jego życie toczy się dziś w szpitalu. Chłopiec tęskni za zabawami ze swoim starszym rodzeństwem: 6-letnim Sewerynem oraz 10-letnią Kornelią. Jego mama Beata tłumaczy mu, że tylko leczenie może doprowadzić go do zdrowia. Wyjaśnia mu, że jedyną szansą na wyzdrowienie jest pomoc bliźniaka genetycznego. A ten cały czas jest poszukiwany. Być może uda się go znaleźć już dzisiaj podczas akcji w kolbuszowskim liceum .
pg