Kolbuszowa: Woda w Nilu zaczęła opadać

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Wojtek Janczura

Ciągły i intensywny deszcz doprowadził dziś do paraliżu Kolbuszowej i jej okolic. Woda zablokowała siedem ważnych odcinków drogowych, w tym krajową ‘dziewiątkę’, zamknięto dwie szkoły i skansen, ewakuowano rodziny z ulic Zielonej i Mieleckiej. Mówi oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej Kolbuszowa brygadier Marcin Wieczerzak:

W walce z żywiołem bierze udział wielu strażaków.

Wydaje się jednak, że najgorsze już minęło.

 Teraz wiele zależeć będzie od aury.

W Urzędzie Miejskim pracuje Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Burmistrz Jan Zuba do odwołania wprowadził stan pogotowia powodziowego na terenie całej gminy.

——————

Opublikowano 22.05.2019 godzina 9.30

Ciągły i intensywny deszcz spowodował podtopienia w Kolbuszowej i na terenie powiatu kolbuszowskiego. Strażacy wypompowują wodę z zalanych posesji i budynków. Zajęcia w niektórych szkołach zostały odwołane. Szereg dróg zostało zablokowanych. Mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej Jolanta Skubisz Tęcza:

W związku z zaistniałą sytuacją w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej pracuje Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Burmistrz Jan Zuba wprowadził stan pogotowia powodziowego na terenie gminy Kolbuszowa do odwołania. To oznacza konieczność: przygotowania ludności i inwentarza do ewentualnej ewakuacji, a także monitorowania poziomu wód w ciekach, potoku i rzece Przyrwa – Nil. W związku z podtopieniami dziś zajęcia odwołano w Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. Podobna sytuacja zaistniała w Szkole Podstawowej numer 1 w Kolbuszowej.

Paweł Galek