Klimontów: Jubileuszowy Jarmark na Św. Jacka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Po godzinie 19.00 zaprezentują się zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie. O godzinie 20.00 wystąpi Krzysztof Krawczyk z zespołem, po nim zespół Real Stones. Na 22.00 zaplanowano pokaz sztucznych ogni, po nim zespół Kapela Pieczarki. Całość zakończy zabawa taneczna.
Radio Leliwa jest patronem medialnym imprezy.
(Marcin Gabrek)
Wtorkowe świętowanie zakończy się dyskoteką.
W środę odpust na św. Jacka. Rozpoczęcie mszą świętą w południe w kościele pod wezwaniem św. Jacka. O 15:00 w klasztorze podominikańskim koncert z okazji 75. rocznicy śmierci Ignacego Paderewskiego w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Później na stadionie program dla całych rodzin

Wieczorem koncert zespołu Vegas i zabawa pod gwiazdami. W poniedziałek będzie można także między 11:00 a 16:00 oddać krew w punkcie Centrum Krwiodawstwa, które będzie się mieścić obok gimnazjum im. Jana Pawła II.
We wtorek jarmarkowe atrakcje rozpoczną się o godz. 16.15 meczem piłki nożnej o puchar wojewody świętokrzyskiego. Oldboje Klimontowianki zmierzą się z reprezentacja oldbojów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej:

O 15.30 rozpocznie się Biesiada Klimontowska:

Jarmark rozpoczął się dożynkami gminnymi. W południe odprawiona została msza w kościele św. Józefa. Później cześć obrzędowa na stadionie 'Klimontowianki'. M.in. konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy :

Już po raz dwudziesty w Klimontowie – Jarmark na Św. Jacka. To doroczne, trzydniowe święto gminy.
Mówi Tomasz Ferens z Gminnego Ośrodka Kultury: