Kielce: Huta Stalowa Wola wróci z targów zbrojeniowych z nagrodą.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ale to nie jedyne uzbrojenie jakie HSW prezentuje na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Jest również moździerz 120 mm Rak na podwoziu kołowym i gąsienicowym oraz wieża bezzałogowa 30 mm na podwoziu Rosomaka.
Dziś rozdanie DEFENDERÓW, zakończenie targów zbrojeniowych w Kielcach najważniejszego wydarzenia branży zbrojeniowej w Europie i trzeciego co do wielkości po Paryżu i Londynie. Podczas tegorocznego MSPO odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprezentowało się przeszło 400 firm zbrojeniowych z 23 krajów.
(Marta Górecka)
Dziś ostatni dzień targów zbrojeniowych w Kielcach i rozdanie dorocznych nagród statuetek DEFENDERA. Nagrody Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego rozdawane są m.in. w kategoriach sprzęt dowodzenia i rozpoznania, sprzęt zabezpieczenia logistycznego, sprzęt wsparcia działań, sprzęt szkoleniowy, sprzęt specjalny, czy sprzęt wyposażenia indywidualnego żołnierza.
Nieoficjalnie wiadomo, że ta prestiżowa nagroda targów
zbrojeniowych trafi m.in. do Huty Stalowa Wola prezentującej się na targach zbrojeniowych w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Do nagrody zgłoszona została produkowana przez HSW armatohaubica 155 mm Kryl na innowacyjnym podwoziu kołowym 6×6 Jelcza. Ale huta chwali się nie tylko Krylem. Mówi pełnomocnik zarządu HSW Bartosz Kopyto