Kamień: Lekarka zatrzymana za łapówki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Lekarka z Kamienia podejrzewana o przyjmowanie korzyści majątkowych została zatrzymana przez policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Lekarka z publicznego ośrodka zdrowia w Kamieniu przyjmowała łapówki w zamian za wykonywane świadczenia lekarskie.
Policjanci przesłuchali 5 pacjentów, co do których istniało podejrzenie wręczenia łapówki. Spośród przesłuchanych, 3 osoby poinformowały o wręczeniu korzyści majątkowej i złożyły zeznania.
Wczoraj funkcjonariusze weszli do ośrodka zdrowia i zatrzymali podejrzewaną lekarkę. Kobieta usłyszała zarzuty przyjęcia trzech łapówek, przyznała się do popełnienia przestępstwa. Wobec niej Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zastosowała środki zapobiegawcze w postaci 10 tys. złotych poręczenia majątkowego i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.
Za wręczanie oraz przyjmowanie korzyści materialnej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Jednocześnie Policja i Prokuratura apelują do osób, które wręczyły łapówkę, o zgłoszenie się do Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W przypadku poinformowania organów ścigania o wręczeniu łapówki sprawca uniknie odpowiedzialności karnej.
(podkarpacka.policja.gov.pl)
(Dominik Miś)