Jezioro Tarnobrzeskie otwarte dla plażowiczów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Tegoroczny sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim potrwa do 30 września.

A oprócz tego:

Wiele atrakcji na ropoczynający się właśnie sezon, przygotował tarnobrzeski Jacht Klub Kotwica, mówi jego prezes Janusz Bobula:

Osób wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim nie powinny już straszyć instalacje górnicze, mówi prezes Kopalni Siarki Machów, Zbigniew Buczek:

Nad jeziorem ulokowano również centrum nurkowe, które prowadzić będzie Liga Obrony Kraju, mówi jej wiceprezes, Jerzy Salamucha

Bezpieczeństwa osób kąpiących się będą strzegli ratownicy którzy w tym roku do dyspozycji mają trzy nowoczesne łodzie ratunkowe, oraz okresowo skuter wodny z platformą ratowniczą.

Do tej pory nad zbiornikiem nie doszło do żadnego incydentu. I oby tak zostało  apeluje Józef Salik szef tarnobrzeskiego WOPRu:

Kolejny sezon nad jeziorem tarnobrzeskim czas zacząć.

W tym roku na wszystkich spragnionych wypoczynku na łonie natury, czeka  po obu stronach tarasu widokowego plaża o łącznej długości ponad półtora kilometra, trzy wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także sześć punktów z gastronomią.

Wśród nowości pojawił się także darmowy bezprzewodowy Internet, kamera z której obraz będzie można oglądać na oficjalnej stronie jeziora, czy choćby karnety na wjazd nad jezioro.

Od czerwca kurs rozpocznie linia mks nr 6, która dowozić będzie wszystkich chętnych z centrum miasta, nad jezioro.

Mówi prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz: