Jastkowice: Piknik charytatywny Ratujmy Teresę

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Aby chora miała szansę na dalsze leczenie
musi zebrać około 36 tysięcy złotych. Na razie udało się zgromadzić ponad 14 tysięcy. Ciągle jeszcze brakuje 22 tysięcy złotych. W tej chorobie ważny jest czas dlatego stalowowolskie AMAZONKI apelują o pomoc finansową. W tym celu założyły specjalne konto w banku PKO BP, gdzie można wpłacać pieniądze z dopiskiem 'Na diagnostykę i leczenie dla Teresy KOCHAŃSKIEJ”, Numer konta można znaleźć na facebooku Amazonek oraz na stronie Radia Leliwa. W pomoc będzie się można włączyć również podczas pikniku charytatywnego ‘Ratujmy Życie Tereni’. Ten rusza w najbliższą niedzielę obok Karczmy Zacisze w Jastkowicach o godz. 12.00
Pomoc finansową na leczenie Teresy Kochańskiej można przekazywać na konto Stowarzyszenia Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii 'AMAZONKA” z dopiskiem 'Na diagnostykę i leczenie Teresy KOCHAŃSKIEJ”.
Numer konta:
90 1020 4939 0000 0302 0003 4371
(Marta Górecka)
Teresa Kochańska została zakwalifikowana do dalszego leczenia przez specjalistów z kliniki onkologicznej w Poznaniu. Jednak żeby wykonać takie leczenie potrzebne jest zbadanie genu wywołującego tę chorobę. W Polsce takie badanie jest nie jest wykonywanie ani refundowane:

Elektrochemioterapia to innowacyjna metoda leczenia raka stosowana w Szwajcarii i Włoszech

Piknik charytatywny p.n. 'RATUJMY ŻYCIE TERENI” to propozycja na niedzielne popołudnie stalowowolskich Amazonek. Stowarzyszenie zbiera pieniądze na leczenie Teresy Kochańskiej, koleżanki chorej na bardzo rzadki nowotwór. I właśnie pomysłem na taką zbiórkę jest niedzielny piknik, który odbędzie się obok Karczmy Zacisze w Jastkowicach. Organizatorki postanowiły przez zabawę zachęcić uczestników do wsparcia batalii o życie koleżanki. A w programie imprezy m.in. turniej siatkówki plażowej, cross rowerowy, loterie, konkursy, grillowe smakołyki i wiele innych atrakcji dla całych rodzin. A wszystko po to, by zdobyć pieniądze na elektrochemioterapię, która jest jedynym ratunkiem dla chorej na rozsiew skórny raka piersi. Niestety dotychczasowe metody leczenia nie zatrzymały choroby.
Mówi szefowa Amazonek Halina Dąbrowska: