Jak dobrze mieć sąsiada

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

To przedsięwzięcie to dopiero początek, bo zakończy się ono w czerwcu 'Świętem Sąsiada”. Wówczas to okaże się, jak zmieniła się najbliższa okolica domu kultury. W międzyczasie będą też i inne imprezy dla okolicznych mieszkańców, jak jesienne 'Święto roślin jadalnych”, czy zimą 'Rzeźby ze śniegu”.
Póki co w sobotę(jutro) od 15.00 będzie się można przekonać jak dobrze mieć sąsiada, podczas pikniku 'Impreza Podwórkowa'. Będzie to też
okazja do dobrej zabawy, bo wystąpi orkiestra dęta z MDK, wystąpi teatr kukiełkowy oraz będą gry i zabawy dla dzieci, m.in.: malowanie buziek, ogromne bańki mydlane i zabawy z chustą animacyjną. Będą też zawody sportowe ,bezpłatny pomiar ciśnienia i będzie można zagrać w szachy.
(Marta Górecka)
'Impreza Podwórkowa'. – Tak nazywa się sobotni piknik otwierający cykl imprez, które organizują seniorzy ze stowarzyszenia Uniwersyteckie Srebrne Lata działającego w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.
Seniorzy chcą zaktywizować okolicznych mieszkańców i zaangażować ich w działania MDK i swoje. A pierwszą taką okazją może być zagospodarowanie 'podwórka', czyli małego terenu zieleni oraz przylegającego do niego betonowego tarasu.
Organizatorzy sobotniego pikniku chcą by okoliczni mieszkańcy 'wzięli
sprawy w swoje ręce'. Mówi dyrektor MDK Marek Gruchota