IX Szkolny Festiwal Nauki

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu to szkoła z ponad dwudziestoletnią tradycją. W tegorocznym ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych Wydawnictwa Perspektywy i gazety Rzeczpospolita placówka zajęła I miejsce w Tarnobrzegu i 4 na Podkarpaciu.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz świecących baniek mydlanych. Uczestniczyła w nim uczennica 'Hetmana” Joanna Zbyrad.

Uczestnicząc w Szkolnym Festiwalu Nauki można było dowiedzieć jak zrobić młotek z banana, uzyskać odpowiedź na pytanie dlaczego złoto jest złote, a grejpfrut podejrzany, a także wziąć udział w helowym przyjęciu. Wydarzenie zorganizowało dziś I Społeczne Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Dominikańskiej w Tarnobrzegu. Tym razem towarzyszyło mu hasło 'Między zabawą a nauką”.
Festiwal Nauki w 'Hetmanie”, to oryginalna forma dnia otwartego placówki, ciesząca się dużą popularnościa wśród tarnobrzeskiej młodzieży. Nic dziwnego. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie szkoły przygotowują się do festiwalu z ogromnym zaangażowaniem. Mówi Maria Orzeł – Łysiak, dyrektor I Społecznego Gimnazjum i Liceum ogólnokształcącego w Tarnobrzegu.