IMPREZA PODWÓRKOWA W STALOWEJ WOLI

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

 

Seniorzy ze stowarzyszenia Uniwersyteckie Srebrne Lata działającego w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli podjęli się trudnego zadania: chcą zaktywizować i zintegrować mieszkańców bloków położonych w najbliższej okolicy MDK. W tym celu oddadzą im mały teren zieleni oraz przylegający do niego betonowy taras (seniorzy uzyskali na to zgodę dyrekcji MDK), aby mogli zagospodarować te tereny według swoich pomysłów i potrzeb. Zaplanowano w tym celu różne formy spotkań i imprez, podczas których mieszkańcy będą mieli okazję podzielić się swoimi propozycjami.

 

Członkowie USL pójdą na ich podwórko z inicjatywą, zachęcając by wyszli z domów
i „wzięli sprawy we własne ręce”. Jesienią i zimą zaproponują szereg imprez, podczas których mieszkańcy będą mieli okazję poznać siebie nawzajem lub zacieśnić już istniejące między nimi więzy. Planowana jest więc „Impreza podwórkowa” (już w najbliższą sobotę), „Święto roślin jadalnych”, zimą „Rzeźby ze śniegu” oraz cykl spotkań w MDK z m.in. architektem czy prezentacją podobnych działań w Polsce.

 

Spotkania będą również czasem na podjęcie decyzji – co robimy? Wiosną bowiem mieszkańcy wspólnie z seniorami wcielą w życie swoje pomysły zagospodarowując teren
w pobliżu MDK. Przedsięwzięcie zakończy się w połowie czerwca „Świętem Sąsiada”. Wówczas to okaże się, jak zmieni się najbliższa okolica domu kultury, a także sami uczestnicy akcji. Czy współpraca zapoczątkuje zmiany w mentalności sąsiedzkich społeczności? Wszystko okaże się za rok!

 

 

A już w najbliższą sobotę, tj. 29.09.2012 o godz. 15:00, odbędzie się
IMPREZA PODWÓRKOWA
– pierwsze spotkanie z mieszkańcami bloków znajdujących się w pobliżu Miejskiego Domu Kultury

 

 

Przewidywane atrakcje:

 

– koncert orkiestry dętej z MDK,

– występ teatru kukiełkowego,

– bezpłatny pomiar ciśnienia,

– gra w szachy,

– gry i zabawy dla dzieci, m.in.: malowanie buziek, ogromne bańki mydlane,
zabawy z chustą animacyjną, zawody sportowe

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY