I Mielecki Turniej Gier Komputerowych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna duża impreza organizowana przez Klub Młodych Liderów w Mielcu, a będzie to „I Mielecki Turniej Gier Komputerowych”.

W turnieju udział bierze 200 zawodników, na widowni mamy ponad 500 miejsc siedzących, a dodatkowo całe wydarzenie transmitować będziemy w internecie, gdzie jego odbiór oscylować może nawet w granicach kilku tysięcy wyświetleń.

 

„Turniej gier komputerowych” będzie składał się z 2 części:

Pierwsza, odbędzie się na sali kinowej nr 1 w Samorządowym Centrum Kultury.
Tam na 8 konsolach odbywać będą się turnieje w FIFĘ 2015 oraz Mortal Kombat 9. Zmagania zawodników będą wyświetlane na ekranie kinowym w tejże sali. Udział w tych rozgrywkach będzie mogła wziąć każda zainteresowana osoba (o ile wystarczy miejsc).
W tej sali będą również znajdowały się komputery (10 sztuk), na których to zawodnicy będą rozgrywali finały i półfinały gry Counter-Strike Global Offensive. Będą to finały, ponieważ z 20 drużyn, które biorą udział w kwalifikacjach on-line, tylko 4 będą zmagać się w finale, w dniu wydarzenia.

Za przeprowadzenie turnieju FIFY i Mortal Kombat – odpowiedzialna jest firma GraWitacja.

 

Druga część imprezy odbywać się będzie przez cały dzień na Sali Widowiskowej. Tam na głównym ekranie będzie można oglądać zmagania zawodników, którzy zasiadać będą przy komputerach w sali obok. W tej sali nie będzie możliwości gry, a jedynie oglądania – najpierw finału FIFY, potem Counter Strike, a na końcu Mortal Kombat. (kolejność może się zmienić)

Pula nagród przewidziana na ten turniej wynosi  4000zł – 5000zł.

O turnieju jest już głośno nie tylko w powiecie ale i województwie. Organizatorzy otrzymują wiadomości od ludzi z Rzeszowa, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Krakowa i Łańcuta, którzy chcą przyjechać na turniej.

 

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na naszym FB:
https://www.facebook.com/events/108603682813770/