Huta Komorowska: Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po części konkursowej odbyły się koncerty. Zagrał zespół Lumen Christi. A po nim znany z programu TVN 'Mam Talent' ośmioletni akordeonista z Zarębek Michał Stochel. Festiwal odbył się w ramach obchodów Dni Kardynała Kozłowieckiego, który jak co roku zorganizowała Fundacja 'Serce Bez Granic'.
Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Leliwa.
Paweł Galek
Wśród solistów najlepsza okazała się Paulina Kodyra. Nagrodę specjalną otrzymał zespół WC Plus. Z kolei laur dyrektora Muzeum trafił do Marceliny Kopeć. Wicemarszałek Województwa Bogdan Romaniuk zapewnił, że również i w przyszłym roku Sejmik Podkarpacki będzie jednym z głównych mecenasów festiwalu piosenki misyjnej.

Na plenerowej scenie wystąpiło w sumie kilkadziesięcioro uczestników. Jury, w skład którego wszedł między innymi dziennikarz Radia Leliwa Paweł Galek, zdecydowało o zwycięstwie Zespołu Szkół w Cmolasie. Oto fragment występu tej grupy:

Dzięki hojnym sponsorom, laureaci festiwalu mogli liczyć na atrakcyjne nagrody:

Oto komentarz dyrektora festiwalu Elżbiety Szczur:

Wysoki poziom wykonawców podkreślali wszyscy:

Podkarpacki Festiwalu Piosenki Misyjnej, który w sobotę (24.09) odbył się na terenie Muzeum imieniem Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, okazał się sukcesem.
Mówił o tym dyrektora Muzeum ksiądz Daniela Korycińskiego: