Horyzont Festiwal

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Horyzont Festiwal 2014 – www.horyzontfestiwal.pl
Już 9 sierpnia pierwsza edycja festiwalu muzycznego Horyzont. To nowa inicjatywa artystyczna realizowana w województwie podkarpackim. Festiwal odbędzie się w Grębowie na terenie Gospodarstwa Rybackiego Grębów pod hasłem Muzyka i Natura. 11 występów artystycznych w tym 8 koncertów od jazzu, bluesa, funk i rock po występ czterech dj-ów prezentujących muzykę elektroniczną.

Festiwal to połączenie ambitnej muzyki i urzekającej natury, miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i pozytywnej energii.

Wstęp bezpłatny
 

Wystąpią między innymi:

Hoodoo Band

Zespół nominowany do prestiżowej nagrody Gazety Wyborczej„Warto“ i do nagrody Fryderyka w kategorii „Najlepsza Płyta Bluesowa“. Według ogólnopolskiej ankiety ‘Blues Top” i ankiety “Okolic Bluesa”, muzycy HooDoo Band zasłużyli również na miana: „Najlepszego Wokalisty“, „Najlepszego Gitarzysty“ oraz „Najlepszego Perkusisty“ w kraju. Występowali w finale konkursu „Sopot Top Trendy Festival“

Krzysztof Ścierański

Od dwudziestu lat najlepszy polski basista, co potwierdza doroczny ranking miesięcznika Jazz Forum. Jego utwory wiążą wiele różnych stylów, kompilacja jazzu muzyki funk z rytmami Południowej Afryki,
sala, rytm’n’blues. Solowe koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła, wrażliwości, właściwie poezji basowej.

Roman Puchowski

Wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, wokalista, instrumentalista, jego scenicznego „arsenału” dopełniają gitara akustyczna bas, looper oraz iPhone. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych.

Larz Reller Band

Zespół z Białogrodu nad Dniestrem na Ukrainie. Grający funk, brit pop, rock. Niesamowita energia, dystans do rzeczywistości i wspaniały talent to jest to co wyróżnia Larz Reller Band. Obecnie kończą największą trasę koncertową po Polsce (Akerman Music Mafia Poland Tour 2013). Razem z zespołem UTRO GAGARINA dali blisko 30 koncertów w wielu różnych miastach.

Wystąpią również:

Mind,

Kipikasza,

Opallaga Quartet,

My Madness,

Dj One Kint,

Dj Kuba Otłowski & Bartek Szmurlik

Festiwal tworzą nie tylko ludzie ale również miejsce. Zobacz niepowtarzalne krajobrazy ponad 10 stawów rozłożonych na powierzchni 300 hektarów przyrody Natura 2000. Miejsce znane dotąd tylko z hodowli ryb dziś dzieli się swoim bogactwem przyrodniczym z innymi.
Podczas wydarzenia poza wyjątkowym programem koncertów, będzie można spróbować regionalnych potraw z ryb, zasięgnąć wiedzy na temat otaczającej miejsce natury oraz obejrzeć pokaz sztucznych ogni na tle tafli wody.

Projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”