"Hetman" matematyką stoi

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

I Społeczne LO  w Tarnobrzegu,  może się pochwalić finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej oraz Historycznej. Przedstawiciele szkoły osiągnęli także dobre wyniki  w Olimpiadzie Ekonomicznej oraz Podstaw Przedsiębiorczości.

   

Indywidualne podejście do wychowanków, to jedna  z zasad, którą  w swojej pracy kierują się nauczyciele z „Hetmana”. Mówi Maria Orzeł – Łysiak –  dyrektor placówki.

Uczniowie I Społecznego LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego  w Tarnobrzegu rokrocznie odnoszą sukcesy matematyczne. Jednak w tym roku ich liczba była rekordowa.
    Wśród wychowanków placówki jest finalista 63 Olimpiady Matematycznej oraz uczeń wyróżniony w jej okręgowym etapie. Drugie miejsce i wyróżnienie,  to rezultat startu dwójki podopiecznych szkoły w  12 Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Lei.  Jedna osoba została laureatem, a dwie doszły do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo Hutniczej. Aż ośmiu  z ponad 20 uczniów placówki, którzy przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” zostało wyróżnionych.
Zarówno uczniowie jaki i nauczyciele z  „Hetmana”  z niecierpliwością czekają na wyniki matur z matematyki. W ubiegłym roku, spośród 200 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce ujętych w rankingu placówek, których uczniowie osiągnęli najlepsze rezultaty podczas egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu,  „Hetman” uplasował się na 13 pozycji.  
Na każdy sukces składa się kilka czynników. Mówi nauczyciel matematyki z I Społecznego LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego  w Tarnobrzegu, Paweł Dobrowolski.