Grypa w natarciu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Lekarze podkreślają, że szczepionka nigdy w 100% nie uchroni nas przed zarażeniem, lecz w razie ewentualnej choroby złagodzi jej przebieg. Apelują także aby nie lekceważyć objawów choroby, gdyż nieleczona grypa potrafi doprowadzić do ciężkich schorzeń w naszym organizmie, a nawet do śmierci.
(fot: sxc.hu)
Już ponad 60 tysięcy osób w całym kraju zachorowało na grypę lub ma podejrzenia tej choroby. To prawie dwa razy więcej niż rok temu o tej porze. Wprawdzie szczyt zachorowań szacuje się na przełom zimy i wczesne początki wiosny, to aktualna pogoda gdzie następują wahania temperatur także sprzyja rozwojowi choroby.
Wprawdzie lekarze podkreślają że znaczna część zgłoszonych przypadków to zakażenia wirusami grypopochodnymi, to jednak i one są równie groźne dla naszego zdrowia jak sama grypa.
Dlatego służby sanitarne zachęcają do szczepień, zwłaszcza dzieci, osoby starsze oraz wszystkich tych którzy w pracy mają styczność z różnymi środowiskami.

Przestrzeganie podstawowych zasad higieny także pomoże nas uchronić przed chorobą mówi Państwowy powiatowy lekarz sanitarny w Tarnobrzegu Małgorzata Korczyńska: