Grębów: Gminny Zakład Komunalny potrzebuje wsparcia finansowego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Samorząd Grębowa przewiduje że plan pomocy finansowej dla Gminnego Zakładu Komunalnego zostałby rozłożony na okres co najmniej czterech lat.
Wśród niezbędnych zakupów i inwestycji wymieniano między innymi zaopatrzenie mieszkańców w liczniki do wody z odczytem radiowym, nabycie koparko ładowarki, czy wymiana w poszczególnych sołectwach zasuw sekcyjnych.
Wójt Grębowa Kazimierz Skóra podkreśla że tego wszystkiego nie uda się dokonać bez planu pomocy finansowej dla zakładu. To z kolei będzie się wiązać z ograniczeniem inwestycji realizowanych z gminnego budżetu:

Co najmniej pół miliona złotych potrzebne jest na modernizację i doposażenie Gminnego Zakładu Komunalnego w Grębowie. Wiekowa sieć wodociągowa, brak ciężkiego sprzętu, oraz potrzeba dostosowania zaplecza pracowniczego do najnowszych wymogów sanitarnych, to tylko część z aktualnych problemów zakładu.
O potrzebach i niezbędnych wydatkach mówił na ostatniej sesji podczas corocznego sprawozdania kierownik jednostki Grzegorz Bień. Podkreślał on że najwięcej problemów w najbliższej przyszłości mogą sprawiać przyłącza wodociągowe: