Gorzyce: Zespół Szkół otrzymał piec do odlewania aluminium

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W najbliższym czasie dyrekcja Zespołu Szkół w Gorzycach chce dokupić kolejne urządzenia, które znalazłyby się na wyposażeniu Centrum Kształcenia Praktycznego. (fot: Starosta powiatu tarnobrzeskiego dziękuje prezesowi spółki za wsparcie Zespołu Szkół w Gorzycach)

Zaplecze szkoły, która kształci także w zawodach technicznych z roku na rok powiększa się o coraz to nowe urządzenia. W zeszłym roku dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej powstało Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, które przygotowuje kadry zgodnie z zapotrzebowaniem okolicznych firm. Mówi starosta Krzysztof, Pitra który jest organem prowadzącym placówki:

Na rynku wciąż jest zapotrzebowanie na dobrze wykształconą kadrę zapewnia prezes zarządu firmy Alumetal Poland Szymon Adamczyk:

Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim otrzymało piec odlewniczy do aluminium. Warte 15 tysięcy złotych urządzenie przekazała działająca w Gorzycach firma Alumetal, produkująca między innymi na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego odlewy z tego metalu. Kilkanaście lat temu w Gorzycach była, co najmniej jedna klasa profilu technik – odlewnik, która kształciła kadrę dla działającego w pobliżu zakładu WSK. Później szkolnictwo zawodowe straciło na zainteresowaniu młodzieży, przez co klasę trzeba było zlikwidować. Dziś, gdy ten profil edukacji znów zyskuje popularność, dyrekcja postanowiła reaktywować nauczanie na tym kierunku. Bez pieca nie było by to jednak możliwe mówi wicedyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach ds. Centrum Kształcenia Praktycznego Jarosław Augustynowicz: