Gorzyce: Większa strefa ekonomiczna

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dyrekcja firmy zapewnia, że na ten rok zaplanowana jest duża impreza plenerowa dla pracowników, ale i dla mieszkańców Gorzyc. Ponadto inwestycja w nowe technologie i poszerzanie zakresu produkcji jest gwarantem, że największy zakład produkcyjny w gminie nie zniknie z rynku pracy przez najbliższe lata.

Gorzcy radni zamiar rozbudowy zakładu przyjęli z zadowoleniem. Chcieliby tylko, aby firma bardziej zaangażowała się w życie gminy i integrację wśród swoich pracowników. Mówi radny Józef Chmielowiec:

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych chce zainwestować w Gorzycach działająca tam już od kilkunastu lat firma Federal Mogul. Spółka na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej chce rozbudować hale, w których produkowane są między innymi tłoki stalowe do samochodów ciężarowych.

Aby te inwestycje udało się zrealizować, najpierw potrzebne jest włączenie do strefy blisko 10 hektarów terenów w sąsiedztwie firmy. Zgodę na to w formie uchwały wyrazili już radni Gorzyc na ostatniej sesji. Teraz pozostało załatwienie formalności w Agencji Rozwoju Przemysłu i Ministerstwie Gospodarki.

Mówi dyrektor finansowy w firmie Federal Mogul Gorzyce Dariusz Kowalski: