Gorzyce: W Sokolnikach wciąż śmierdzi z przepompowni

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Leszek Surdy zaznacza, że przeniesienie urządzeń na pewno nie nastąpi w tym roku, jest to bardziej perspektywa obecnej kadencji. Do tego czasu mają być stosowane środki chemiczne, które mają minimalizować nieprzyjemne zapachy.
(fot: archiwum)
Obecny wójt Gorzyc Leszek Surdyk uważa, że nieprzyjemny zapach to efekt błędów, jakie popełniono na etapie projektowania sieci kanalizacyjnej w tamtym rejonie gminy. Wójt dodaje, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie przepompowni w inne miejsce:

Mieszkańcy sąsiadujący z przepompownią ścieków przy placu Jana Pawła II w Sokolnikach w gminie Gorzyce znów skarżą się na nieprzyjemne zapachy w pobliżu instalacji.
Wybudowana kilka lat temu przepompownia w Sokolnikach przekazuje nieczystości z okolicznych miejscowości w kierunku oczyszczalni ścieków w Gorzycach. Kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Gorzycach Leszek Węgiel podkreśla, że kilkukrotnie zmieniany był środek, którego zadaniem jest neutralizacja odoru.
Kierownik dodaje, że nieprzyjemnego zapachu całkowicie wyeliminować się nie da, ponieważ jest to efekt stosowania kanalizacji systemowej. Spółka jednak robi, co może, aby smród był jak najmniej dokuczliwy: