Gorzyce: Sokolniki czwarte w konkursie na piękną wieś Podkarpacia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Sołtys Sokolnik na ostatniej w 2015 roku sesji rady gminy otrzymał podpisany przez marszałka województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie. Józef Turbiarz nie wyklucza, że zgłosi swoją wieś do kolejnej edycji plebiscytu.
(Dominik Siatrak)
Czwarte miejsce również cieszy:

Sokolniki w gminie Gorzyce zajęły czwarte miejsce w finale konkursu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie na 'Piękną wieś Podkarpacia'.
Do plebiscytu mogło zgłosić się każde sołectwo. Wystarczyło wysłać prezentację ze zdjęciami danej wsi wraz z krótkim jej opisem. Z nadesłanych zgłoszeń wytypowano 10, które przeszły do drugiego etapu. Polegał on na wizycie komisji złożonej z przedstawicieli różnych departamentów Urzędu Marszałkowskiego.
W Sokolnikach zobaczyli między innymi nowoczesną zabudowę mieszkalną, zaplecze, jakie oferuje dom kultury, remizę OSP, place zabaw czy odnowione przydrożne kapliczki. Sołtys wsi Józef Turbiarz przyznaje, że po cichu liczył na pierwszą trójkę, jednak ostatecznie jego miejscowość przegrała z bardziej atrakcyjnymi sołectwami: