Gorzyce: Rozmawiali o nowych technologiach wytwarzania

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Oprócz konferencji w Centrum Kształcenia Praktycznego w Gorzycach przez dwa kolejne dni odbywać się będą darmowe warsztaty dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszystko po to, aby mogli oni jeszcze lepiej poznać sprzęt, na którym, na co dzień pracują.
Wykwalikowana kadra, która opuszcza placówki tego typu jak ta w Gorzycach nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Prezes zarządu największego pracodawcy w gminie, czyli firmy Federal Mogul Adam Krępa podkreśla, że zadowolony jest dotychczasowej współpracy ze szkołą:

Konferencji towarzyszą pokazy sprzętu, który, na co dzień używany w Centrum Kształcenia Praktycznego, ale także tego, który na rynku oferują firmy z branży.
Mówi współorganizator wydarzenia Artur Grochowski z firmy Festo:

O nowych technikach wytwarzania rozmawiano dziś na konferencji w Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół w Gorzycach.
Placówka, która powstała w 2001 roku, prowadzi praktyczną naukę zawodu dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych głównie o profilu metalowym, a także szuka nowoczesnych rozwiązań do robotyzacji procesów przemysłowych.
Podczas konferencji chcemy pewne procesy pokazać od podstaw mówi dyrektor centrum Jarosław Augustynowicz: