Gorzyce: Podziękowali byłemu przewodniczącemu rady

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mirosław Kopyto podsumowując prawie ćwierć wieku pracy w samorządzie mówi, wprost że był to głównie czas zdobytych doświadczeń oraz spotkania wielu ludzi na swojej drodze i współpracy z nimi.
Były już przewodniczący dodaje, że do łatwych nie należały również lata w okresie, gdy gminę nawiedziła powódź w 2001 i 2010 roku. Zdaniem Mirosława Kopyto trudna była także ostatnia kadencja:

Kwiaty oraz podziękowania na piśmie otrzymał od radnych Gorzyc Mirosław Kopyto, który przez ostatnie 24 lata pełnił funkcję przewodniczącego rady gminy. W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o między innymi o fotel wójta, lecz nie zdobył wymaganej liczby głosów. Jego obowiązki w nowej kadencji przejął radny Krzysztof Maruszak, który na ostatniej sesji w asyście wójta i pozostałych radnych, podziękował poprzednikowi.
Mirosław Kopyto funkcję przewodniczącego rady objął po pierwszych wyborach 27 maja 1990 roku. Żegnając się z radnymi oraz władzami gminy, nie krył, że najtrudniejsza była pierwsza kadencja, gdy wspólnie z pozostałymi radnymi przyszło mu tworzyć podstawy funkcjonowania samorządu: