Gorzyce: Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nowe znaki, oraz lustro drogowe przy skrzyżowaniu mają pojawić się jeszcze w tym miesiącu.
Skrzyżowanie w Trześni ostatnich dniach oglądali, gorzycki radny Krzysztof Maruszak kierownik powiatowego zarządu dróg Piotr Boroń oraz starosta powiatu tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek, który w tamtym miejscu widzi kilka rozwiązań:

Na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej oraz Błonie w miejscowości Trześń w gminie Gorzyce wkrótce ma zostać zamontowane nowe większe lustro drogowe, które ma znacznie ułatwić włączanie się do ruchu od strony Sokolnik.
Na problem kiepskiej widoczności w tamtym miejscu od prawie roku narzekają okoliczni mieszkańcy, oraz kierowcy korzystający ze skrzyżowania. Widoczność została mocno ograniczona po tym jak właściciel znajdującej się tuż obok posesji zastąpił ogrodzenie z siatki, płotem ze sztachet. Mężczyzna podkreśla, że o postawieniu nowego ogrodzenia zadecydowały względy estetyczne, a wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Okoliczni mieszkańcy pretensji do właściciela posesji nie mają, ale zgodnie przyznają, że należy coś zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo, zwłaszcza, że zamontowane obecnie lustro drogowe, według nich nie spełnia swojej roli. Ludzie boją się zwłaszcza o bezpieczeństwo swoich dzieci: