Gorzyce: Jaka będzie przyszłość pawilonów handlowych na placu targowym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ostateczna decyzja, co do przyszłości pawilonów nie została jednak podjęta. Władze gminy oraz radni spotkają się ponownie z dzierżawcami obiektów, w połowie tego miesiąca. Wtedy ma zostać zaprezentowana pełna dokumentacja modernizacji istniejących budynków.

Radny Józef Chmielowiec apelował do dzierżawców, aby ci podjęli konkretne decyzje:

O przyszłości pawilonów handlowych zlokalizowanych na placu targowym w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim dyskutowali na ostatniej sesji gminni radni oraz osoby dzierżawiące od gminy ten teren.

Początkowo władze Gorzyc chciały, aby budynki zostały wyburzone, a na sąsiednim placu po Zakładzie Gospodarki Komunalnej powstała mini galeria, w której stoiska miałby osoby dotychczas handlujące w pawilonach. Za takim rozwiązaniem miały przemawiać względy estetyczne i praktyczne.

W sfinansowaniu inwestycji mieliby uczestniczyć kupcy, którym gmina na ten poczet wydłużyłaby dzierżawę miejsc na długi okres czasu.
Dziś już wiadomo, że taki obiekt nie powstanie, gdyż handlujących nie stać by było na spłatę tak dużego zobowiązania. Pojawił się za to pomysł, aby istniejące już budynki wyremontować w taki sposób, aby ujednolicić ich bryłę i kolorystykę.

Jednak wszystko wskazuje na to, że i ten plan nie zostanie zrealizowany w pierwotnej formie. Projekt uległ zmianie, ponieważ znów na przeszkodzie stanęły finanse. Mówi dzierżawca jednego z pawilonów Janusz Krępa: