Gorzyce: Gorzycka piątka po raz drugi

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach czekały nagrody, puchary, dyplomy oraz pamiątkowe medale. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio Leliwa.

Prezes klubu biegacza Witar z Tarnobrzega Adam Maślanka, który w Gorzycach wcielił się w rolę spikera bardzo cieszy się, że kolejne miejscowości podejmują trud organizacji imprez biegowych, i że tak wiele osób chce uprawiać ten sport:

Dyrektor biegu Robert Pasieczny bardzo cieszy się z przebiegu imprezy, zwłaszcza, że jak podkreśla wzięło w niej udział zdecydowanie więcej osób niż w poprzednim roku:

Na tym dystansie drugi był Jacek Żądło z Mielca a trzeci Damian Walczak reprezentujący klub biegowy z Kraśnika. Wśród pań w biegu open najlepiej poradziła sobie Aleksandra Jakubczak z Zamościa:

Kilkaset osób stanęło na starcie drugiej edycji 'Gorzyckiej piątki”, czyli biegu ulicznego w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim. Wydarzenie zorganizował zawiązany w zeszłym roku Międzyszkolny Lekkoatletyczny Klub Sportowy Sprint. Najpierw pobiegli najmłodsi oraz młodzież szkolna. W zależności od wieku mieli do pokonania odcinek o długości od 150 metrów do jednego kilometra. Do rywalizacji w biegu głównym na dystansie 5 kilometrów zgłosiło się 180 osób. Na metę zlokalizowaną przy ulicy 3 Maja w czasie niecałych 15 minut, jako pierwszy wbiegł Artur Kem z Hrubieszowa: