Gorzyce: Festiwal potraw wielkanocnych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wydarzeniu towarzyszył także konkurs na najsmaczniejszą babę wielkanocną, oraz najciekawszą aranżacje stoiska promocyjnego nawiązującego do Świąt Wielkanocnych.
Wykonane przez swoich uczestników rękodzieło artystyczne prezentowali przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc. Mówi instruktor pracujący w placówce Monika Marzuchowska:

Pojawiły się także żywe zwierzęta, które przywiozła ze sobą reprezentacja szkoły podstawowej i sołectwa Trześń. Mówi Agnieszka Żyła:

Przygotowane przez stowarzyszenia wielkanocne stoły oceniało jury, które zwracało uwagę między innymi na estetykę, oryginalność receptury a przede wszystkim na smak. Jednym z oceniających był burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski:

Wśród tegorocznych wystawców było stowarzyszenie Razem dla Wrzaw. Jego szefowa Alicja Wydra powiedziała nam, że wszystkie potrawy zostały przygotowane zgodnie z dawną tradycją i tylko ze sprawdzonych składników:

Już po raz drugi w Gorzycach odbył się Festiwal Potraw Wielkanocnych i rękodzieła artystycznego. Przez kilka godzin w świetlicy wiejskiej zlokalizowanej w remizie OSP można było zakosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy, a także przez lokalne stowarzyszenia. Nie zabrakło także lokalnych twórców. Wszystko to na barwnie udekorowanych stołach.
Mówi wójt Gorzyc Leszek Surdy: