Gorzyce: Dni Gorzyc

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dni Gorzyc to także koncerty. W tym roku na scenie pojawił się Requiet z Sokolnik, All Right z Gorzyc i Non Omnis z Sandomierza. Gwiazdami tegorocznej imprezy były Baciary oraz szantowy zespół Klang. Nie zabrakło także dobrego humoru, który dostarczył kabaret DNO.

Za nami Dni Gorzyc. Impreza po raz kolejny zgromadziła zarówno młodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców. Było malowanie twarzy, występy lokalnych zespołów, pokaz japońskich sztuk walki, urządzenia zabawowe, konkursy z ciekawymi nagrodami oraz stoiska z gastronomią.

Sobota upłynęła pod znakiem rywalizacji miast i gmin, w których udział wzięli, oprócz gospodarzy, także przedstawiciele Tarnobrzega, Sandomierza, Zaleszan, Grębowa, Nowej Dęby i Baranowa Sandomierskiego. Wśród konkurencji znalazły się między innymi 'tłoki-pytoki”, pytania z zakresu wiedzy ogólnej i historii regionu oraz sztafeta pożarnicza.

Organizatorzy chcieli, aby drugi dzień imprezy odbył się nad gorzyckim zalewem, jednak plany te pokrzyżowała pogoda i występy ostatecznie przeniesiono do Domu Kultury. Jak zaznacza wójt Leszek Surdy, pomimo tego akwen cały czas czeka na plażowiczów i miłośników kąpieli: