Gorzyce: Coraz bliżej budowy chodnika na Wrzawy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Władze gminy prowadzą także rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy chodnika przy drodze krajowej 77. Chodzi o brakujący fragment w kierunku Motycza. Wójt zaznacza, że podobnie jak przy poprzednich inwestycjach także i w tym przypadku samorząd chce uczestniczyć w kosztach.
Dwadzieścia tysięcy złotych w formie dotacji przekazał samorząd gminy Gorzyce Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie na opracowanie dokumentacji technicznej do budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej 854 prowadzącej do Wrzaw.
Starania o ponad czterokilometrowy odcinek od drogi krajowej aż po przeprawę promową trwają od kilku lat, jednak zawsze problem był brak potrzebnych na ten cel pieniędzy. Poprzedni samorząd oszacował, że koszt inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych.
Obecne władze gminy rozmowy z Urzędem Marszałkowskim w sprawie budowy rozpoczęły już w styczniu tego roku. Wójt Leszek Surdy zaznacza, że całego chodnika na pewno nie uda się wybudować za jednym razem, dlatego na razie prace skupią się na blisko kilometrowym odcinku: