Festiwal Orkiestr Dętych odbędzie się w Chmielowie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W tym roku o laur zwycięstwa rywalizować będą orkiestry z Janowa Lubelskiego, Chmielowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Komorowa i Kolbuszowej. Która w tym roku wykaże się największym kunsztem muzycznym okaże się już w tę niedzielę. V jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowie uświetnią dodatkowo występy Mażoretek 'Voyerr' z Głogowa Małopolskiego oraz ' Diament' z Chmielowa.
Będzie też loteria fantowa, a atrakcją dla smakoszy będzie degustacja potraw lasowiackich. Początek niedzielnego Festiwalu Orkiestr Dętych w Chmielowie godz. 14.00.
(Marta Górecka)
Wszystko wskazuje na to, że festiwal wpisał się na stałe do kalendarza imprez, bo szczęśliwie odbędzie się już po raz piąty, w tym roku nowością będzie parada orkiestr.

Będzie to piąta edycja imprezy. Organizatorami są Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe w Chmielowie i Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.
Kierujący Młodzieżową Orkiestrą Dętą w Chmielowie Marek Kosior, przyznał, że pomysł festiwalu narodził się 6 lat temu.
Z inicjatywy ks. Leszka Chamerskiego przy pomocy i współpracy Proboszcza ks. Józefa Rogowskiego oraz Władysława i Mirosławy Godek oraz właśnie Marka Kosiora reaktywowana została orkiestra dęta w Chmielowe.
A tu tradycje orkiestrowe sięgają lat przedwojennych, bo pierwsza orkiestra powstała w 1925 roku. Orkiestrę reaktywowano w 2007 roku, a rok później odbył się I festiwal.