Festiwal Future Shorts: Jesień 2012 w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

 Dyskusyjny Klub Filmowy oraz Kino Wrzos zapraszają na:
Festiwal Future Shorts: Jesień 2012
 
W listopadzie i grudniu w wybranych kinach, klubach i galeriach na terenie całej Polski będzie prezentowana kolejna odsłona Festiwalu Future Shorts: Jesień 2012. Poznamy jasne i ciemne strony życia mieszkańców wielkich metropolii m.in.: Nowego Jorku, Londynu i Kairu. Zobaczymy film „Rite” w reżyserii Michaela Pearce’a pokazujący trudną relację między ojcem i synem, nominowany do nagrody BAFTA; futurystyczną baśń „The Black Balloon” zrealizowaną przez braci Bena i Joshuę Safdie, nagrodzoną w Sundance Short Filmaking Award; rozmowę sfilmowaną
w kairskiej kawiarni przez Ritesha Bafrę, wyróżnioną przez Jury na Festiwalu
w Tribece. W jesiennym programie znajdzie się również „Auf Der Strecke” (‘On the line’) Reto Caffiego, opowiadający o niespełnionej miłości, podglądaniu i poczuciu winy – jeden z najlepszych krótkich filmów ostatnich lat nagrodzony na ponad 50 festiwalach na całym świecie; a także dokument Ariela Schulmana i Henry’ego Joosta (twórców Catfish) „A Brief History of John Baldessari” przedstawiający sylwetkę znanego amerykańskiego artysty Johna Baldessari, w którym narratorem jest sam Tom Waits… Zapraszamy!
Czas trwania programu: 79 minut
Uwaga:
Po raz pierwszy w historii Future Shorts publiczność jest zachęcana
w kolejnych kwartalnych odsłonach do głosowania na ulubiony film. Zwycięzca zostanie nagrodzony Future Shorts Audience Award!

www.futureshorts.pl
Program:
1. Cafe Regular, Cairo Reż. Ritesh Batra 2011 Egipt/Indie | 11 min. Fabuła   Para młodych ludzi zauważa, że zaczęli rozmawiać o rzeczach, o których nie mówili przedtem. W mieście gdzie nowe spotyka się ze starym, w którym wszystko się może zdarzyć, próbują odnaleźć swoje miejsce w niepewnym i nieustannie zmieniającym się świecie.
Laureat Special Jury Mention at Tribeca Film Festival.  2. A Brief History of John Baldessari Reż. Ariel Schulman i Henry Joost 2012 USA | 6 min.  Dokument   Film twórców CATFISH i PARANORMAL ACTIVITY 3 mówi nam wszystko co chcemy (ale niekoniecznie potrzebujemy) wiedzieć o amerykańskim artyście Johnie Baldessari. Wielu zna go jako „kolesia, który rysuje ludziom kropki na twarzach” lecz czy wiedziałeś, że ma 6’7’’ wzrostu i że jego hasło dostępu do wifi to 12345678B? Niesłychana kariera zostaje opowiedziana w 5 i pół minuty,
 a narratorem jest sam Tom Waits.  3. Rite Reż. Michael Pearce 2010 Wielka Brytania | 14 min. Fabuła   Mike spotyka swojego skłóconego syna, chce odbudować zdrowe relacje między nimi  spędzając urodziny chłopca w sympatyczny sposób. Niestety atmosfera agresji panująca w mieście z powodu trwającego meczu oraz wypity drink utrudniają sprawę zamieniając miłe popołudnie w pełne napięcia i wymuszenia.
'Rite' Pearce'a był nominowany do tytułu najlepszego filmu krótkometrażowego
na  BAFTA w Szkocji. 
4. The Black Balloon Reż. Ben Safdie i Joshua Safdie 2012 USA | 18 min.  Bracia Safdie stworzyli opowieść nie tylko dla dzieci, osadzoną w realiach miejskiej baśni sci-fi. Czarny balon odkrywa i ukazuje w całej okazałości Nowy Jork
i skomplikowane życie ludzi zamieszkujących miasto.  Laureat Sundance's Short Filmmaking Award.  5. Auf Der Strecke (On the Line) Reż. Reto Caffi 2007 Niemcy | 30 min. Fabuła  Historia miłości, podglądactwa i winy. Ochroniarz z marketu obserwuje ekspedientkę z księgarni i zakochuje się w niej. Ale pojawia się potencjalny rywal. Po tym jak ochroniarz będąc świadkiem brutalnego ataku na rywala w pociągu nie reaguje, poczucie winy zaczyna niszczyć jego uprzednio uporządkowane życie. „On the line” wygrało ponad 50 nagród na międzynarodowych festiwalach.

Kino Wrzos
27.12.2012
Godz. 20.00
Bilet: 5 zł

Działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego jest współfinansowana
przez Polski Instytut Sztuki Filmowej