Dziś do północy mają czas lekarze stalowowolskiego szpitala by wypowiedzieć się w sprawie pakietu ratunkowego dla stalowowolskiej lecznicy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

O tym wiec jaki będzie dalszy los Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli zdecydują najbliższe godziny i Związek Zawodowy Lekarzy. Jeśli powie 'nie' to po ewentualnej likwidacji placówki spółka która mogłaby powstać dałaby zatrudnieni zaledwie 1/3 dotychczasowego personelu, ale też dysponowałaby prawdopodobnie tylko 1/3 dotychczasowych oddziałów, które były by najbardziej rentowne.
(Marta Górecka)
Jeśli więc lekarze nie zgodzą się na cięcia to dyrekcja będzie musiała podjąć decyzje o wszczęciu procedury likwidacyjnej placówki.

Warto dodać że stalowowolski szpital jest jedną z nielicznych placówek medycznych, w której jeszcze taki przywiej obowiązuje. To jednak co roku generuje dług ponad 3mln zł. Dodatkowo za sprawą Związku Zawodowego Lekarzy PIP nakazał szpitalowi w trybie natychmiastowym wypłacić ponad 9mln zł -to zaległości z tytułu 13-tej pensji z odsetkami, również za 2010 rok, za który wcześniej związki zawodowe zrzekły się 13-stki.

W pakiecie nie chodzi o cięcie wynagrodzeń, a jedynie przywilejów ponad wynagrodzenia czyli m.in. 13-stej pensji.

Dyrekcja przedstawiła związkom zawodowym projekt zapisów dotyczących restrukturyzacji i zmiany regulaminu wynagradzania.
Aby ten zafunkcjonował 'tak' muszą powiedzieć wszystkie związki zawodowe działające w szpitalu, a jest ich 9. Jak poinformował Starosta Stalowowolski Robert Fila 8 związków zgodziło się na cięcia. Planowi oszczędnościowemu sprzeciwia się związek tych którzy zarabiają najlepiej czyli Związek Zawodowy Lekarzy.