"Dzień Strażaka" w powiecie stalowowolskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Powiatowe uroczystości z okazji 'Dnia Strażaka' w Stalowej Woli były tez okazją do wręczenia pamiątkowych medali z okazji XX-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

(Marta Górecka)

Jak co roku też przy okazji święta strażaka w stalowowolskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli rozstrzygany jest konkurs na wzorowego strażaka, którego w tajnym głosowaniu wybierają sami strażacy spośród siebie. W tym roku Wzorowym Strażakiem został młodszy brygadier Andrzej Czerwonka.

Na ten dobry rok ciężko zapracowali strażacy stalowowolskiej komendy PSP dlatego dowodem uznania ich pracy były odznaczenia. Wśród nich srebrne i brązowe Odznaki 'Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej' przyznane 7 strażakom przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa przyznane 7 strażakom oraz osobom które wspierają Komendę Powiatową PSP w Stalowej Woli. 13 strażaków decyzją Prezydenta RP otrzymało brązowy medal za długoletnią służbę. Nie brakło też awansów na wyższe stopnie, a tych doczekało się 21 strażaków. Najbardziej wyróżniający się strażacy otrzymali również nagrody pieniężne. Komendant Niedziałek zapowiedział też, że stalowowolska komenda postara się być najlepszą w województwie, a chce tego dopiąć m.in. przez wszechstronne wyszkolenie.

Komendant Powiatowy PSP w Stalowej Woli st. bryg. Tadeusz Niedziałek mówił, że każdy rok dla strażaków musi być dobry, ale miniony, choćby dlatego, że nie było kataklizmów i ofiar, był bardzo dobrym rokiem

Medale, odznaczenia, wyróżnienia i awanse – tego nie brakowało w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Odbyła się tam powiatowa uroczystość z okazji 'Dnia Strażaka', w której wziął udział m.in. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. St. bryg. Bogdan Kuliga, przyznał, że na szczęście w tym roku strażacy nie musieli się sprawdzać w działaniach powodziowych, ale czeka ich inne wyzwanie związane z Euro.