Dzień Działkowca w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podwójna uroczystość była okazją do wręczenia dyplomów, pucharów oraz nagród dla najładniejszych działek z terenu powiatu tarnobrzeskiego, stalowowolskiego oraz samego miasta Tarnobrzeg. Nie zabrakło także odznaczeń Polskiego Związku Działkowców.
Jubileusz zawsze jest okazją do wspomnień o dawnych latach. Patrząc na to jak dziś wyglądają rodzinne ogrody działkowe Siarkopol, trudno uwierzyć w to jak niełatwe były ich początki. Mówi prezes ROD Siarkopol, Jan Lis:

Działkowicze zrzeszeni w Rodzinnych Ogrodach Działkowych Siarkopol w Tarnobrzegu mieli podwójny powód do świętowania. Nie dość że w tym roku to właśnie u nich zorganizowano dzień działkowca, to na dodatek obchodzą jubileusz 50 lecia istnienia.
W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć prezentacji dorodnych plonów, poczęstunku, muzyki oraz występów artystycznych. W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele władz PZD oraz tarnobrzeskiego samorządu.
Nie zabrakło odniesień do niedawnej decyzji trybunału konstytucyjnego odnośnie rodzinnych ogrodów działkowych. Mówi Kierownik Delegatury Rejonowej w Tarnobrzegu, Polskiego Związku Działkowców, Władysław Bieniek: