Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Rzecznik Konsumentów w Stalowej Woli wrócą na swoje stanowiska – tak zdecydował sąd.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A decyzja sądu w sprawie przywrócenia na stanowisko dyrektora PUP w Stalowej Woli Zofii Nędzyńskiej, nie jest jedyną nie pomyśli władz powiatu stalowowolskiego bo, również sąd drugiej instancji nakazał przywrócenie Jerzego Kozielewicza na stanowisko Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
(Marta Górecka)
Odwołana ze stanowiska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli, Zofia Nędzyńska wróci do pracy – tak zadecydował Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, do którego odwołały się władze Starostwa Powiatowego, w związku z podobną decyzją Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, po tym jak Zofia Nędzyńska, którą Starosta zwolnił dyscyplinarnie za, jak uzasadnił, niedopełnienie obowiązków służbowych, postanowiła dochodzić swoich racji w sądzie.
Sąd drugiej instancji utrzymał w mocy postanowienie i nakazał przywrócenie dyrektor Nędzyńskiej do pracy oraz zapłatę zadośćuczynienia za pozostawanie bez pracy. Starosta Stalowowolski Robert Fila zapowiedział, że zastosuje się do wyroku.