Dwikozy: Kocham więc badam

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Program „Kocham, więc badam” w Dwikozach
W dniach 28,29,30 maja 2018r. w godz. 8.00 – 17.00 na parkingu obok budynku Urzędu Gminy w Dwikozach, w mobilnym ambulansie, będzie można wykonać ultrasonograficzne badania profilaktyczne dzieci w wieku od 5 do 6 lat mieszkających na terenie gminy Dwikozy. Badanie mające na celu wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych u dzieci, będzie wykonywane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” realizowanej przez Fundację „Słoneczna Przyszłość”. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Gminy Dwikozy bezpłatnymi badaniami objęte zostanie 120 dzieci.
Z roku na rok coraz więcej dzieci choruje na nowotwory. Niejednokrotnie rodzice dowiadują się o tym zbyt późno i szanse na skuteczne leczenie dziecka maleją. Dlatego warto korzystać z badań, żeby mieć pewność, że dziecko jest zdrowe. W ramach akcji przeprowadzanych przez Fundację zostało już przebadanych kilka tysięcy dzieci na terenie całej Polski.
Badania są bezbolesne i bezpieczne! Wykonują je najlepsi radiolodzy z całej Polski, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. Podczas badań lekarze dokonują kompleksowej oceny stanu zdrowia trzech obszarów ciała: szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Każdy rodzic po wykonaniu badania otrzymuje wynik oraz konsultację, co do ewentualnej szerszej diagnostyki. Mobilny ambulans Fundacji „Słoneczna Przyszłość” wyposażony jest w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Badania odbywać się będą w sposób komfortowy dla rodzin, każde dziecko ma wyznaczoną godzinę badania.
Profilaktyka ma ogromny sens! Zdrowie dzieci jest najcenniejszym skarbem dla rodziców. Badania profilaktyczne dają cenną wiedzę o stanie zdrowia ich pociech.