Drawsko Pomorskie: Pokażą mielecki Black Hawk

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Uzbrojona wersja produkowanego śmigłowca S-70i Black Hawk będzie pokazywana jutro (16.06) w ramach ćwiczeń wojsk NATO pod kryptonimem 'Anakonda 2016' w Drawsku Pomorskim. Maszyna, którą produkuje się w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, zostanie wystawiona w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.
Wyeksponowany Black Hawk będzie wyposażony jest w paletę natowskich pocisków, rakiet, karabinów i celowników najnowszej generacji. Ma to pokazać, że zakłady z Mielca mogą spełnić zapotrzebowanie na wielozadaniowy, sprawdzony w walce helikopter, który może nie tylko bronić się sam, ale też wspierać w sposób ofensywny oddziały lądowe.
– Naszym celem jest zaoferowanie wojsku elastyczności, dzięki której będzie można szybko przekonwertować nasz śmigłowiec w uzbrojoną platformę zdolną spełnić potrzeby naszych klientów – mówi prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki.
Prezentacja uzbrojonej wersji śmigłowca Black Hawk w Drawsku Pomorskim ma mieć miejsce przed jego debiutem na Międzynarodowym Salonie Lotniczym Farnborough w Hampshire, w Wielkiej Brytanii, który odbędzie się w 11-17 lipca tego roku.
pg