Dofinansowanie w ramach programu "Maluch"

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Samorząd tarnobrzeski otrzymał dofinansowanie w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku 3 lat Maluch. To ponad 537 tys. zł. Dotacja zostanie przeznaczona na remont budynku, w którym będzie funkcjonować żłobek miejski.
Jest to drugie dofinansowanie dla Tarnobrzega w ramach programu 'Maluch”. Dzięki poprzedniej dotacji możliwa była wymiana okien w budynku dotychczasowego Przedszkola Integracyjnego nr 9 przy ulicy Dekutowskiego.
Zakres robót remontowych drugiego etapu obejmować będzie wymianę posadzek, malowanie i licowanie ścian, wymianę stolarki okiennej w zakresie ochrony pożarowej, kompletną wymianę stolarki drzwiowej, wymianę instalacji elektrycznej oraz instalacji wod. kan.
Do miejskiego żłobka, który prawdopodobnie już od września będzie funkcjonował w dotychczasowym Przedszkolu Integracyjnym nr 9, zapisało się więcej chętnych niż miejsc. Do żłobka będzie mogło uczęszczać 80 dzieci, a chętnych jest już ponad sto. Z tego względu prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz rozważa utworzenie dodatkowej grupy żłobkowej w jednym z przedszkoli.