Dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Aby otrzymać dodatek w wysokości 100 złotych, osoby z Tarnobrzega, które pobierają świadczenie pielęgnacyjne na dziecko niepełnosprawne, powinny zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, do działu świadczeń społecznych, przy ulicy Kościuszki.
Rozporządzenie nie przewiduje wsparcia programem rządowym innych osób niż opiekunowie niepełnosprawnych dzieci – osoby, które zrezygnowały z pracy, by zajmować się osobami starszymi, nie otrzymają dodatkowej pomocy.
Tylko do końca tego miesiąca mają czas rodzice lub opiekunowie prawni dzieci niepełnosprawnych ( bez względu na ich wiek) aby ubiegać się o dodatkowe pieniądze.
Weszło w życie rozporządzenie do rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Na jego mocy, korzystający ze wsparcia w wysokości 520 złotych miesięcznie, mogą otrzymać dodatkowe po 100 złotych za kwiecień, maj i czerwiec. – To ważna informacja zważywszy, że kwota świadczenia pielęgnacyjnego jest niewielka – twierdzi Barbara Kłeczek kierownik Działu Świadczeń Społecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.