Dobry start zaliczyli juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy z regionu startujący w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Krakowie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

I zawodnicy będą rywalizować na dystansach 2, 3 i 5 km. Zaś w klasyfikacji klubowej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w makroregionie najlepszy okazał się klub MKS Nowa Dęba, Na drugim miejscu uplasował się MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a trzecie miejsce zajął KKS Victoria Stalowa Wola.
(Marta Górecka)
Wśród młodziczek w biegu na 1500m zwyciężyła Oliwia Pakuła ze stalowowolskiego KKS Victoria, drugie miejsce zajęła Marcelina Serafin z MKS Nowa Dęba. Nie brakło też zawodników z regionu na podium w biegu na 2 km – na III miejscu uplasował się Arkadiusz Urbaniak również z Nowej Dęby. Zaś wśród młodziczek na tym samym dystansie triumfowała zawodniczka Victorii Angelika Sarna. W biegu na 3 km wśród młodzików zwyciężył Mateusz Sudoł ze stalowowolskiej Sparty. Zaś wśród juniorek młodszych w biegu przełajowym na 2 km, na najwyższym stopniu podium znów stanęła zawodniczka KKS Victoria ze Stalowej Woli, była nią Marta Maślach.
Również na 2 km, ale tym razem w kategorii juniorek po złoto sięgnęła Anna Wójcik również z Victorii. Za raz z a nią uplasowała się Anna Sabat ze Sparty. Do Sparty należało też zwycięstwo w biegu na 3km, bo złoto na tym dystansie zdobyła Anna Kotuła.
Stanisław Anioł, prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria poinformował, że młodzicy na krakowskich zawodach zakończyli swoje starty, zaś już podczas przyszłego weekendu najlepsi juniorzy i juniorzy młodsi wystartują w Mistrzostwach Polski.