Do Tarnobrzega przyjechał premier Donald Tusk

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Premier Donald Tusk dziś odwiedził także stalową Wolę.

Prezydent Tarnobrzega mówił też, że liczy na dalszą przychylność prezesa Rady Ministrów. – Nie powiększymy worka pieniędzy dla każdego powiatu – powiedział Donald Tusk. Jego zdaniem można za to starać się kierować środki w sposób bardziej odpowiadający oczekiwaniom ludzi.

Premier Donald Tusk spotkał się m.in. z prezydentem Tarnobrzega Norbertem Mastalerzem. Wspólnie oglądali Jezioro Tarnobrzeskie. Norbert Mastalerz dziękował szefowi rządu za decyzje podjęte przez ministrów na rzecz miasta. Pierwszą dotyczącą zbycia przez Skarb Państwa na rzecz tarnobrzeskiego samorządu 100% akcji Kopalni Siarki Machów. I drugą.

Premier Donald Tusk spotkał się dziś w tarnobrzeskim Zamku Dzikowskim z samorządowcami oraz sympatykami Platformy Obywatelskiej z Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego. Tarnobrzeg nieoczekiwanie stał się punktem programu wizyty szefa rządu w województwie podkarpackim. Poseł Mirosław Pluta nie był zaskoczony odwiedzinami prezesa Rady Ministrów. Sam na Podkarpacie zapraszał go wielokrotnie.