Dni Połańca.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Radio Leliwa

Występy artystyczne dzieci i młodzieży, pokazy samochodów sportowych i tresury psa policyjnego, jarmark połaniecki, koncert zespołu FEEL oraz zabawa taneczna – takie m.in. atrakcje towarzyszyć będą obchodom Dni Połańca.
Wydarzenie połączone będzie z obchodami 219. rocznicy uchwalenia Uniwersału Połanieckiego. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend – 11 i 12 maja. Dni Połańca rozpoczną się w sobotę o godz. 15.00 pokazem artystycznym dzieci i młodzieży z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Odbędzie się także pokaz Strong Man oraz mini zawody Strong Man dla dzieci. Na godz. 19.00 zaplanowano koncert zespołu ABBA SHOW. Imprezę zakończy występ zespołu FEEL, program artystyczny MULTI VISUAL oraz dyskoteka pod gwiazdami.
Uroczystości Dni Połańca, połączone będą z obchodami 219. rocznicy uchwalenia Uniwersału Połanieckiego. Z tej okazji w niedzielę o godz. 9.00 zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz
mszę świętą na kopcu T. Kościuszki. Natomiast od godz. 12.00 na Placu Uniwersału Połanieckiego rozpocznie się III Majowy Jarmark Połaniecki. W programie: występy artystyczne dzieci i młodzieży, pokazy tresury psa policyjnego oraz zabawy i konkursy dla najmłodszych.
(Marcin Gabrek)